Resultater: TV2 ØST løbet 2010
Resultater: Kvinder
-
Total: 318 deltager(e)
Plc.
Start Nr.
Navn
Klub/Hold/Sponsor/By
Nation
Tid
min/km
km/t
1
2313
Gitte Nielsen
Arla
DEN
0:24:47
4:41
12.83
2
2518
Carina Lindblad
Høgby IF Sverige
DEN
0:26:26
5:00
12.03
3
2449
Susan Hansen
Skolen på Herredsåsen
DEN
0:26:45
5:03
11.89
4
2223
Signe Bech
DEN
0:26:58
5:06
11.80
5
2461
Liv B. Hart
Skolen på Herredsåsen
DEN
0:27:04
5:07
11.75
6
2127
Anette Kastrup-Nielsen
DEN
0:27:33
5:12
11.55
7
2002
Maria Ingholt Skov
DEN
0:27:44
5:14
11.47
8
2001
Irene Ingholt
DEN
0:27:44
5:14
11.47
9
2269
Line Holmslykke Andersen
DEN
0:27:45
5:14
11.46
10
2513
Elisabeth Svendsen
DEN
0:27:45
5:15
11.46
11
2477
Camilla Hviid-Geisshirt
Skolen på Herredsåsen
DEN
0:27:45
5:15
11.46
12
2432
Mathilde Schou
RGI
DEN
0:27:56
5:17
11.39
13
2517
Mai-Britt Hornshøj
Slagelse
DEN
0:28:03
5:18
11.34
14
2155
Mia Heide
DEN
0:28:04
5:18
11.34
15
2305
Jonna Jensen
5 Tårns Motion
DEN
0:28:16
5:20
11.25
16
2110
Berit Houmølle
DEN
0:28:23
5:22
11.21
17
2274
Lise Mogensen
DEN
0:28:46
5:26
11.06
18
2225
Linette Rønne Johansen
DEN
0:28:47
5:26
11.05
19
2294
Gunna Nielsen
DEN
0:28:52
5:27
11.02
20
2021
Mona Rasch
DEN
0:29:02
5:29
10.96
21
2343
Christina Mortensen
DGI Roskilde
DEN
0:29:11
5:31
10.90
22
2342
Karin Christensen
DGI Roskilde
DEN
0:29:14
5:31
10.88
23
2447
Freja Kjer
Skolen på Herredsåsen
DEN
0:29:15
5:32
10.87
24
2479
Johanne Herløv
Skolen på Herredsåsen
DEN
0:29:17
5:32
10.86
25
2381
Louise Schou Niemann
Kalundborg Atletik og Motion
DEN
0:29:17
5:32
10.86
26
2102
Charlotte Due Sørensen
DEN
0:29:33
5:35
10.76
27
2376
Britt Stokholm Larsen
JLMK
DEN
0:29:43
5:37
10.70
28
2481
Annette Mikkelsen
smk
DEN
0:29:46
5:37
10.69
29
2105
Gitte Nygaard
DEN
0:29:46
5:37
10.69
30
2349
Inge-Lise Wriedt
Guldborgsundløberne
DEN
0:29:46
5:37
10.68
31
2099
Betina Suldrup
DEN
0:29:49
5:38
10.67
32
2107
Signe Lejbach
DEN
0:30:21
5:44
10.48
33
2140
Pernille Brandt
DEN
0:30:22
5:44
10.47
34
2279
Hanne Kondrup
DEN
0:30:34
5:46
10.41
35
2495
Menna Hansen
Team Rødvig
DEN
0:30:34
5:46
10.40
36
2379
Charlotte Lemvig Højlund
Kalundborg Atletik & Motion
DEN
0:30:39
5:47
10.38
37
2330
Maja Madsen
Center Stillinge
DEN
0:30:42
5:48
10.36
38
2327
Gitte Clausen
Center Stillinge
DEN
0:30:43
5:48
10.36
39
2146
Jeanne Hansen
DEN
0:30:45
5:49
10.34
40
2280
Camilla Lauridsen
DEN
0:30:46
5:49
10.34
41
2281
Louise Fønlev
DEN
0:30:46
5:49
10.34
42
2363
Laila Braunschweig
Holbæklmk
DEN
0:30:50
5:49
10.32
43
2145
Majbritt Hansen
DEN
0:31:01
5:51
10.26
44
2077
Betina Korsgaard
DEN
0:31:10
5:53
10.21
45
2420
Christina Christensen
løbeklubben på facebook
DEN
0:31:10
5:53
10.21
46
2355
Jeanne Saaby Andersen
HLMK
DEN
0:31:10
5:53
10.20
47
2419
Maria Kingo Sørensen
Løb med DGI Odsherred
DEN
0:31:12
5:54
10.19
48
2460
Nana Brandenhoff
Skolen på Herredsåsen
DEN
0:31:14
5:54
10.18
49
2351
Birgitte Nissen
Handicap Befordring A/S
DEN
0:31:15
5:54
10.18
50
2151
Malene Klejs Mortensen
DEN
0:31:21
5:55
10.15
[
Home
]
[
Næste
]
Sider:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
Ultimate Sport Service
· Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg