Back
|
Reload
Pairs
|
Standings
Qualifying Heats
ID
Pair
Distance
Start Time
Category
Status
1
Qualification Ladies Heat 1
2000 m
11:00:00
F
Finished
2
Qualification Ladies Heat 2
2000 m
11:06:00
F
Finished
Side A
103. Inbouw Grandia
D28. Astrid Schuitema, D32. Karen Teuling, D36. Ilona Grandia, D47. Ellen de Waard
Time: 3:32.29
+ 0:07.34
Split
Race Time
Rank
km/h
Diff Heat
Diff Overall
Lap Time
km/h
500 m
0:54.13
15
33.26
+ 0:00.27
+ 0:11.01
0:54.13
33.26
1000 m
1:44.85
14
34.34
+ 0:01.00
+ 0:12.47
0:50.73
35.49
1500 m
2:38.05
17
34.17
+ 0:02.95
+ 0:14.28
0:53.21
33.83
2000 m
3:32.29
17
33.92
+ 0:07.34
+ 0:21.93
0:54.24
33.19
Side B
102. EDSO Blue Dune
D33. Simone Oud, D45. Inge Ruth Visser, D69. Melissa de Boer
Time: 3:24.96
winner
Split
Race Time
Rank
km/h
Diff Heat
Diff Overall
Lap Time
km/h
500 m
0:53.86
12
33.42
-
+ 0:10.74
0:53.86
33.42
1000 m
1:43.85
13
34.67
-
+ 0:11.47
0:50.00
36.01
1500 m
2:35.11
13
34.82
-
+ 0:11.34
0:51.26
35.12
2000 m
3:24.96
12
35.13
-
+ 0:14.59
0:49.85
36.11
3
Qualification Ladies Heat 3
2000 m
11:12:00
F
Finished
4
Qualification Ladies Heat 4
2000 m
11:18:00
F
Finished
5
Qualification Ladies Heat 5
2000 m
11:24:00
F
Finished
6
Qualification Ladies Heat 6
2000 m
11:30:00
F
Finished
7
Qualification Ladies Heat 7
2000 m
11:36:00
F
Finished
8
Qualification Ladies Heat 8
2000 m
11:42:00
F
Finished
9
Qualification Ladies Heat 9
2000 m
11:48:00
F
Finished
101
Qualification Men Heat 1
2500 m
11:54:00
M
Finished
102
Qualification Men Heat 2
2500 m
12:01:00
M
Finished
103
Qualification Men Heat 3
2500 m
12:08:00
M
Finished
104
Qualification Men Heat 4
2500 m
12:15:00
M
Finished
105
Qualification Men Heat 5
2500 m
12:22:00
M
Finished
106
Qualification Men Heat 6
2500 m
12:29:00
M
Finished
107
Qualification Men Heat 7
2500 m
12:36:00
M
Finished
108
Qualification Men Heat 8
2500 m
12:43:00
M
Finished
109
Qualification Men Heat 9
2500 m
12:50:00
M
Finished
110
Qualification Men Heat 10
2500 m
12:57:00
M
Finished
111
Qualification Men Heat 11
2500 m
13:04:00
M
Finished
Semi Finals
ID
Pair
Distance
Start Time
Category
Status
201
Semi Final 2nd/3rd best time Ladies
2000 m
13:20:00
F
Finished
202
Semi Final 1st/4th best time Ladies
2000 m
13:26:00
F
Finished
301
Semi Final 2nd/3rd best time Men
2500 m
13:32:00
M
Finished
302
Semi Final 1st/4th best time Men
2500 m
13:39:00
M
Finished
Finals
ID
Pair
Distance
Start Time
Category
Status
401
Final 1st/2nd place Ladies
2000 m
14:00:00
M
Finished
402
Final 1st/2nd place Men
2500 m
14:00:00
M
Finished
Timing & Results: Ultimate Sport Service · Phone +45 7026 5252 · internet:
www.ultimate.dk