Back | ReloadPairs | Standings

Qualifying Heats
IDPairDistanceStart TimeCategoryStatus
2Qualification Ladies Heat 12400 m09:15:00FFinished
3Qualification Ladies Heat 22400 m09:20:00FFinished
4Qualification Ladies Heat 32400 m09:25:00FFinished
5Qualification Ladies Heat 42400 m09:30:00FFinished
6Qualification Ladies Heat 52400 m09:35:00FFinished
7Qualification Ladies Heat 62400 m09:40:00FFinished
8Qualification Ladies Heat 72400 m09:45:00FFinished
101Qualification Men Heat 13000 m10:00:00MFinished
102Qualification Men Heat 23000 m10:06:00MFinished
103Qualification Men Heat 33000 m10:12:00MFinished
104Qualification Men Heat 43000 m10:18:00MFinished
105Qualification Men Heat 53000 m10:24:00MFinished
106Qualification Men Heat 63000 m10:30:00MFinished
107Qualification Men Heat 73000 m10:36:00MFinished

Finals
IDPairDistanceStart TimeCategoryStatus
201Final 2nd/3rd best time Ladies2400 m10:45:00FFinished
202Final 1st/4th best time Ladies2400 m10:50:00FFinished
301Final 2nd/3rd best time Men3000 m11:00:00MFinished
302Final 1st/4th best time Men3000 m11:07:00MFinished

Side A102. Radson-Jinstil
A29. Douwe Bierma, A39. Geert Jan van der Wal, A47. Frederik Nauta, A53. Fabio Francolini, A94. Erwin Mesu
Time: 4:50.41
winner
 
SplitRace TimeRankkm/hDiff HeatDiff OverallLap Timekm/h
600 m0:59.99136.01--0:59.9936.01
1200 m1:56.59137.06--0:56.6038.16
1800 m2:54.24237.19-+ 0:00.040:57.6637.46
2400 m3:52.44237.17-+ 0:01.350:58.2037.11
3000 m4:50.41337.19-+ 0:01.760:57.9737.26

Side B108. Wadro 2
A26. Willem Hut, B26. Evert Hoolwerf, B27. Ruben Wieberdink, B71. Antwan Tolhoek
Time: 4:53.16
+ 0:02.76
 
SplitRace TimeRankkm/hDiff HeatDiff OverallLap Timekm/h
600 m1:01.76334.98+ 0:01.78+ 0:01.781:01.7634.98
1200 m1:59.06436.28+ 0:02.48+ 0:02.480:57.3137.69
1800 m2:57.21436.57+ 0:02.97+ 0:03.010:58.1537.15
2400 m3:55.93436.62+ 0:03.50+ 0:04.840:58.7336.78
3000 m4:53.16436.84+ 0:02.76+ 0:04.510:57.2437.74




Timing & Results: Ultimate Sport Service Phone +45 7026 5252 internet: www.ultimate.dk