Back | ReloadPairs | Standings

Qualifying Heats
IDPairDistanceStart TimeCategoryStatus
2Qualification Ladies Heat 12400 m09:15:00FFinished
3Qualification Ladies Heat 22400 m09:20:00FFinished
4Qualification Ladies Heat 32400 m09:25:00FFinished
5Qualification Ladies Heat 42400 m09:30:00FFinished
6Qualification Ladies Heat 52400 m09:35:00FFinished
7Qualification Ladies Heat 62400 m09:40:00FFinished
8Qualification Ladies Heat 72400 m09:45:00FFinished
101Qualification Men Heat 13000 m10:00:00MFinished
102Qualification Men Heat 23000 m10:06:00MFinished
103Qualification Men Heat 33000 m10:12:00MFinished
104Qualification Men Heat 43000 m10:18:00MFinished
105Qualification Men Heat 53000 m10:24:00MFinished
106Qualification Men Heat 63000 m10:30:00MFinished

Side A111. Sport2000 Stehmann
B01. Johan Bakker, B33. Rene Pruijsen, B58. Patrick Donker, B78. Lucas Bisschop
Time: 5:10.83
winner
 
SplitRace TimeRankkm/hDiff HeatDiff OverallLap Timekm/h
600 m1:05.631032.91-+ 0:04.621:05.6332.91
1200 m2:05.92834.31-+ 0:08.791:00.2935.83
1800 m3:07.92934.48-+ 0:14.251:02.0134.84
2400 m4:10.071034.55-+ 0:20.381:02.1634.75
3000 m5:10.831034.75-+ 0:25.301:00.7635.55

Side B112. Mijnten Maple
B16. Tijs van der Steen, B26. Evert Hoolwerf, B36. Richard Boef, B44. Martin van de Pol
Time: 5:25.28
+ 0:14.46
 
SplitRace TimeRankkm/hDiff HeatDiff OverallLap Timekm/h
600 m1:08.611331.49+ 0:02.98+ 0:07.601:08.6131.49
1200 m2:13.241432.42+ 0:07.33+ 0:16.111:04.6433.42
1800 m3:15.461333.15+ 0:07.55+ 0:21.791:02.2334.71
2400 m4:19.801333.26+ 0:09.73+ 0:30.101:04.3433.57
3000 m5:25.281433.20+ 0:14.46+ 0:39.761:05.4932.99

107Qualification Men Heat 73000 m10:36:00MFinished

Finals
IDPairDistanceStart TimeCategoryStatus
201Final 2nd/3rd best time Ladies2400 m10:45:00FFinished
202Final 1st/4th best time Ladies2400 m10:50:00FFinished
301Final 2nd/3rd best time Men3000 m11:00:00MFinished
302Final 1st/4th best time Men3000 m11:07:00MFinished



Timing & Results: Ultimate Sport Service Phone +45 7026 5252 internet: www.ultimate.dk