Back | ReloadPairs | Standings

Qualifying Heats
IDPairDistanceStart TimeCategoryStatus
2Qualification Ladies Heat 12400 m09:15:00FFinished
3Qualification Ladies Heat 22400 m09:20:00FFinished
4Qualification Ladies Heat 32400 m09:25:00FFinished
5Qualification Ladies Heat 42400 m09:30:00FFinished
6Qualification Ladies Heat 52400 m09:35:00FFinished
7Qualification Ladies Heat 62400 m09:40:00FFinished
8Qualification Ladies Heat 72400 m09:45:00FFinished
101Qualification Men Heat 13000 m10:00:00MFinished

Side A101. Team JB Besturingstechniek
A20. Jaap Ketelaar, A22. Johan Knol, A25. Wierd Osinga, A54. Ronald Kruijer, A74. Roelof Koops
Time: 4:58.94
+ 0:13.42
 
SplitRace TimeRankkm/hDiff HeatDiff OverallLap Timekm/h
600 m1:01.79434.96+ 0:00.64+ 0:00.781:01.7934.96
1200 m1:59.26536.22+ 0:02.14+ 0:02.140:57.4837.58
1800 m2:58.62536.28+ 0:04.95+ 0:04.950:59.3636.39
2400 m3:59.70736.05+ 0:10.00+ 0:10.001:01.0835.36
3000 m4:58.94736.13+ 0:13.42+ 0:13.420:59.2536.46

Side B102. Radson-Jinstil
A29. Douwe Bierma, A39. Geert Jan van der Wal, A47. Frederik Nauta, A53. Fabio Francolini, A94. Erwin Mesu
Time: 4:45.53
winner
 
SplitRace TimeRankkm/hDiff HeatDiff OverallLap Timekm/h
600 m1:01.16235.32-+ 0:00.151:01.1635.32
1200 m1:57.13136.88--0:55.9838.59
1800 m2:53.68137.31--0:56.5538.20
2400 m3:49.70137.61--0:56.0338.55
3000 m4:45.53137.82--0:55.8338.69

102Qualification Men Heat 23000 m10:06:00MFinished
103Qualification Men Heat 33000 m10:12:00MFinished
104Qualification Men Heat 43000 m10:18:00MFinished
105Qualification Men Heat 53000 m10:24:00MFinished
106Qualification Men Heat 63000 m10:30:00MFinished
107Qualification Men Heat 73000 m10:36:00MFinished

Finals
IDPairDistanceStart TimeCategoryStatus
201Final 2nd/3rd best time Ladies2400 m10:45:00FFinished
202Final 1st/4th best time Ladies2400 m10:50:00FFinished
301Final 2nd/3rd best time Men3000 m11:00:00MFinished
302Final 1st/4th best time Men3000 m11:07:00MFinished



Timing & Results: Ultimate Sport Service Phone +45 7026 5252 internet: www.ultimate.dk