klasser
24t: 4-hold Damer
24t: 4-hold Herrer/Mix
24t: 8-hold Herrer/Mix
24t: Solo Dame
24t: Solo Herre
9+6t: 2-hold Herrer/Mix
9+6t: Solo Damer
9+6t: Solo Herrer
home
Klasse: 24t: 4-hold Herrer/Mix
stilling
|
hurtigste omgange
|
forvarslinger
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Stilling
Plc
Hold/deltager
Omgange
Tid
km/t
1
Cycling Nord Wannabeat Racers
33
23:28:47
19.68
2
Cycling nord racers
32
23:54:06
18.74
3
Heide Cykler 2 - Giant bicycles
30
23:15:46
18.05
4
Team Vendelbo Cykler/Cannondale
30
23:40:50
17.74
5
GNU Supersonic Racing
30
23:40:59
17.73
6
Giant - Hendens Cykler 1
29
23:28:47
17.29
7
Sønderholm Motion - Trine''s drenge
29
23:42:52
17.12
8
Cycling Nord 4
29
23:47:02
17.07
9
Stramme fyre i Lycra
29
23:54:19
16.98
10
De Små Cykler
28
23:06:08
16.97
11
Etape 4
28
23:17:05
16.84
12
Downhill
28
23:30:53
16.67
13
Cycling Nord Fortyfive Plus Team *
28
23:47:41
16.47
14
Televom 1
27
23:17:24
16.23
15
Team Kordalsklit 1
27
23:21:16
16.19
16
BAD Familien /IFAA
27
23:24:09
16.15
17
Skovens folk *
27
23:29:37
16.09
18
Mudbusters
27
23:36:35
16.01
19
Peugeot Aars 1
27
23:38:29
15.99
20
Sørens kyllinger
27
23:47:20
15.89
21
Peugeot Aars 2
27
23:48:38
15.88
22
Marco og De udlærte
27
23:50:28
15.86
23
Cycling Nord 5
27
23:52:12
15.84
24
MTB Frederikshavn 3
26
23:08:55
15.72
25
MTB Frederikshavn 2
26
23:19:24
15.61
26
24 MTB Race
26
23:21:52
15.58
27
Team Hanevang
26
23:25:12
15.54
28
TRAMP
26
23:28:25
15.51
29
Team Bobcat
26
23:34:08
15.44
30
Klejner
26
23:51:40
15.25
31
Team Cycle O - hold 2
25
23:06:41
15.14
32
Giant - Cykelhjørnet Vestbjerg
25
23:10:39
15.10
33
Fourcom
25
23:11:05
15.10
34
Giant - Heide Cykler 1
25
23:15:21
15.05
35
Vestgruppen
25
23:19:39
15.00
36
Team "SPECIALISTEN" Hjørring
25
23:24:28
14.95
37
Rold skov
25
23:25:14
14.94
38
BADASS
25
23:26:02
14.94
39
Giant - Cykler og Fritid
25
23:36:17
14.83
40
Gode ben på dårlige kroppe
25
23:37:41
14.81
41
team schnitzel
25
23:39:03
14.80
42
Team Smallegade
25
23:41:48
14.77
43
Team X
25
23:43:48
14.75
44
Team Wauw *
25
23:45:27
14.73
45
DMCC 1
25
23:50:59
14.68
46
DMCC2 *
24
21:58:44
15.29
47
TL BYG
24
23:07:09
14.53
48
Aalborg Kratlusker Laug
24
23:23:55
14.36
49
KYÄNI XTREME TEAM
24
23:26:37
14.33
50
Giant - Hedens Cykler 2
24
23:31:40
14.28
51
Team Cycle O - hold 1 *
24
23:36:57
14.23
52
Team Crash
24
23:48:57
14.11
53
Astrup MTB
24
23:54:05
14.06
54
Angora 29''''ers
23
23:11:50
13.88
55
RoldSkovMTB - Team Wild Hogs
23
23:12:57
13.87
56
Bussen *
23
23:16:05
13.84
57
Beauty and the Beasts
23
23:17:39
13.82
58
90-91 HNIE
23
23:31:50
13.68
59
Coast to Coast
23
23:34:03
13.66
60
Team Chok
23
23:44:05
13.57
61
Præsterne
23
23:46:06
13.55
62
Drillteam AogH
23
23:46:59
13.54
63
Mørkledet Maskiner
23
23:53:25
13.48
64
Rebild Efterskole Sport og adventure
22
21:37:12
14.25
65
Giant - Holbæk CC
22
21:45:14
14.16
66
Team Angelo Køleteknik
22
22:28:19
13.71
67
De tørre halse
22
23:02:53
13.36
68
Zikel Prinsesserne Oldboys
22
23:33:54
13.07
69
Televom 2 *
22
23:38:00
13.03
70
Team Bad Losers
22
23:46:54
12.95
71
De ømme boller *
21
22:57:08
12.81
72
Team 4Bikers *
21
23:24:59
12.56
73
Kædebanden
20
21:14:22
13.18
74
Helte i underhylere
20
22:08:53
12.64
75
Team MTM, Fri Cykler Viborg
20
22:52:28
12.24
76
DMCC Young Guns
20
23:15:41
12.04
77
Finax-Popz 1
20
23:22:15
11.98
78
Team Hanevang RFR
20
23:25:25
11.95
79
Westside Aalborg
20
23:26:42
11.94
80
Team Kordalsklit 2
20
23:32:15
11.90
81
Zikel Prinsesserne U40
20
23:51:59
11.73
82
nr. 36
18
23:00:19
10.95
83
Team TPS 2
18
23:42:05
10.63
84
Team ÅMK Beder
18
23:49:53
10.57
85
Team TPS 1
17
23:44:58
10.02
86
Giant - Heide Cykler 2
16
19:01:21
11.78
87
TEAM CYKELGEAR
15
23:34:55
8.91
88
Team Kordalsklit 3
14
23:06:53
8.48
89
Finax-popz 2
12
19:14:52
8.73