klasser
12t: Duo Damer
12t: Duo Herrer/Mix
12t: Hold-3 Ungdom
12t: Hold-4 Damer
12t: Hold-4 Herrer/Mix
12t: Solo Damer
12t: Solo Herrer
home
Klasse: 12t: Duo Herrer/Mix
stilling
|
hurtigste omgange
|
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Stilling
Plc
Hold/deltager
Omgange
Tid
km/t
1
Team MP
22
11:48:01
20.51
2
Hv Care/Struer Cykelcenter
22
11:49:46
20.46
3
Cykler.dk mtb
21
11:48:47
19.55
4
HXCC
21
11:58:14
19.30
5
Hcc
20
11:26:36
19.23
6
Svendborg MTB all stars
20
11:33:18
19.04
7
Cycling Nord Racers
20
11:34:40
19.00
8
Holstebro CC
20
11:38:42
18.89
9
TeamLir
20
11:47:34
18.66
10
Team WildBike
20
11:58:12
18.38
11
Team Stålstativ
19
11:06:25
18.82
12
FEEJE
19
11:31:37
18.13
13
OCT DUO I
19
11:41:24
17.88
14
MTBK-Silkeborg
19
11:53:09
17.58
15
TeamLir 2
18
10:53:39
18.17
16
Team Kondi/Superlaar
18
11:08:02
17.78
17
TeamLir 4
18
11:09:17
17.75
18
Team Skjern Bank Bramming
18
11:24:20
17.36
19
Øgler og Gøgler
18
11:34:51
17.10
20
MAXSportsgear.com
18
11:38:16
17.01
21
Team Suvo Herning
18
11:50:35
16.72
22
Team Hammer Schmidt
18
11:51:58
16.69
23
SSIF Cykling Team Protect Røgkanoner 2
18
11:52:00
16.69
24
UCM
18
11:53:48
16.64
25
Team Blaaholm
18
11:53:57
16.64
26
Team Mates
18
11:57:06
16.57
27
Team MTM-Fri Bike shop Viborg
17
11:14:41
16.63
28
vinderup mtb duo/cykler.dk
17
11:21:52
16.45
29
Team Aros multisport
17
11:22:24
16.44
30
Team vi vælter os i bitches
17
11:26:27
16.35
31
Gl. Rye MTB
17
11:27:31
16.32
32
Voerladegaard 1
17
11:30:18
16.25
33
Onsild MTB
17
11:34:06
16.17
34
Biketoyz - Duo
17
11:36:12
16.12
35
Team e-c-t.dk
17
11:36:33
16.11
36
Team SpinUs/MTB
17
11:40:08
16.03
37
TEAM Grenå Spåntagning
17
11:40:35
16.02
38
Intersport Varde
17
11:42:59
15.96
39
Bluemountain one
17
11:46:09
15.89
40
MTBK-Silkeborg Ultimate
17
11:55:06
15.69
41
Baghjulet MTB - Jørn & Lars
17
11:55:22
15.68
42
MTB Frederikshavn 2 "Twins
16
11:06:27
15.85
43
LFK
16
11:15:34
15.63
44
Team ComOn
16
11:20:51
15.51
45
Team Fri Løbet
16
11:22:44
15.47
46
Mudeaters Young Heroes
16
11:22:52
15.46
47
Team NoNuts
16
11:24:28
15.43
48
Team Hot Wheels
16
11:29:16
15.32
49
Svendborg MTB Old Boys
16
11:32:08
15.26
50
Baghjulet MTB - Staal & Møller
16
11:38:07
15.13
51
MTBKolding Larsen-Overgaard
16
11:42:20
15.04
52
Lagkage og Underberg
16
11:48:10
14.91
53
TeamLir 3
15
8:51:09
18.64
54
Team HS6100
15
10:31:24
15.68
55
Bryrup Racing
15
11:21:26
14.53
56
Bjergkongerne
15
11:28:17
14.38
57
Team Webike City Aarhus
15
11:29:34
14.36
58
Hill Billy Boys
15
11:29:48
14.35
59
Team 63
15
11:30:45
14.33
60
Team Chicken Run
15
11:33:06
14.28
61
Vinderup CK Team AA
15
11:42:21
14.10
62
MTBKolding Team KammerJunker
15
11:43:27
14.07
63
Team Jalabert
15
11:48:04
13.98
64
SnaPhanerne
14
9:18:52
16.53
65
TeamLir 1
14
9:44:07
15.82
66
SSIF Cykling Team Schaufuss Cykler 1
14
9:48:40
15.70
67
Cafe Rotterne
14
10:34:20
14.57
68
AR Midtjylland/Sydfyn
14
10:58:23
14.03
69
Radiserne
14
11:20:57
13.57
70
TEAM 64
14
11:33:12
13.33
71
De Sorte Får
14
11:36:43
13.26
72
Ødis drengene
13
8:24:53
16.99
73
Mudbusters afdeling nord
13
8:51:21
16.15
74
Team GRACE
13
10:10:00
14.07
75
baghjulet Jacobsen/Strandberg
13
10:53:18
13.13
76
MTB Kolding, Dunk1 & Dunk 2
13
11:24:25
12.54
77
Team G.
13
11:24:59
12.53
78
Mudbusters afdeling syd
12
8:48:01
15.00
79
MTB Kolding Duo BS
12
9:21:42
14.10
80
Zikel Prinsesserne Bro''s No. 1
12
11:41:28
11.29
81
Mtbkolding HansenOskars
12
11:44:04
11.25
82
Zikelprinsessern 4
11
10:10:15
11.90
83
Zikelprinsesserne - vi kommer lige højre om.
11
10:47:40
11.21
84
Team Bror
7
6:24:33
12.01
85
Team Mtm- Fri Bikeshop Viborg
7
10:37:19
7.25
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg