klasser
4-mandshold dame
4-mandshold herre/mix
4-mandshold veteran
6-mandshold
Solo Dame
Solo Herre
home
Klasse: Solo Herre
stilling
|
hurtigste omgange
|
forvarslinger
|
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc
Hold/deltager
Omgang
Tid
km/t
1
Henrik Søeberg
Team T-Bikes
2
0:46:32
(1:36:47)
21.92
2
Henrik Søeberg
Team T-Bikes
1
0:46:38
(0:50:05)
21.87
3
Mikkel Schjøtz
Team Action
1
0:46:42
(0:50:05)
21.85
4
Jakob Steen-Petersen
HMTBK solo herre
2
0:47:17
(1:39:08)
21.58
5
Jacob Lauritsen
Team T-bikes
2
0:47:18
(1:38:50)
21.57
6
Henrik Søeberg
Team T-Bikes
3
0:47:54
(2:24:46)
21.30
7
Jakob Steen-Petersen
HMTBK solo herre
1
0:47:56
(0:51:46)
21.29
8
Jacob Lauritsen
Team T-bikes
1
0:48:01
(0:51:27)
21.24
9
Mikkel Schjøtz
Team Action
2
0:48:04
(1:38:23)
21.22
10
Jakob Steen-Petersen
HMTBK solo herre
4
0:48:16
(3:15:54)
21.14
11
Jacob Lauritsen
Team T-bikes
4
0:48:19
(3:15:57)
21.11
12
Jakob Steen-Petersen
HMTBK solo herre
3
0:48:20
(2:27:33)
21.11
13
Christian Sloth Christensen
Ungsenior
2
0:48:21
(1:45:58)
21.10
14
Christian Sloth Christensen
Ungsenior
3
0:48:31
(2:34:34)
21.03
15
Michael Scheuer
Team Ride4Fun
1
0:48:36
(0:53:51)
20.99
16
Jacob Lauritsen
Team T-bikes
3
0:48:38
(2:27:33)
20.98
17
Carsten Løvig
DMK SRAM
2
0:48:53
(1:46:34)
20.87
18
Thomas Lind
Thomas Lind
1
0:49:26
(0:52:58)
20.64
19
Mikkel Schjøtz
Team Action
3
0:49:30
(2:28:12)
20.61
20
Christian Sloth Christensen
Ungsenior
5
0:49:42
(4:14:33)
20.52
21
Christian Sloth Christensen
Ungsenior
6
0:49:50
(5:04:28)
20.47
22
Jacob Lauritsen
Team T-bikes
5
0:49:54
(4:05:55)
20.45
23
Henrik Søeberg
Team T-Bikes
4
0:50:04
(3:14:56)
20.37
24
Christian Sloth Christensen
Ungsenior
4
0:50:07
(3:24:46)
20.36
25
Jakob Steen-Petersen
HMTBK solo herre
5
0:50:17
(4:06:16)
20.29
26
Michael Scheuer
Team Ride4Fun
2
0:50:44
(1:44:41)
20.11
27
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
1
0:50:48
(0:55:20)
20.08
28
Morten Kristen Jensen
ABC
1
0:50:56
(0:54:31)
20.03
29
Carsten Løvig
DMK SRAM
3
0:50:59
(2:37:54)
20.01
30
Christian Sloth Christensen
Ungsenior
1
0:51:05
(0:57:32)
19.97
31
Henrik Søeberg
Team T-Bikes
6
0:51:10
(5:03:46)
19.94
32
Jens Aagaard
Team ODLO - DEUTER
1
0:51:10
(0:55:11)
19.94
33
Morten Kristen Jensen
ABC
3
0:51:14
(2:37:24)
19.91
34
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
2
0:51:15
(1:46:40)
19.91
35
Peter Sølvhøj
Sølvhøj
3
0:51:17
(2:59:34)
19.89
36
Thomas Lind
Thomas Lind
2
0:51:21
(1:44:25)
19.87
37
Morten Kristen Jensen
ABC
2
0:51:28
(1:46:05)
19.82
38
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
3
0:51:30
(2:38:16)
19.81
39
Carsten Løvig
DMK SRAM
1
0:51:47
(0:57:31)
19.70
40
Peter Sølvhøj
Sølvhøj
2
0:51:49
(2:08:10)
19.69
41
Mikkel Schjøtz
Team Action
4
0:51:51
(3:21:17)
19.67
42
Christian Sloth Christensen
Ungsenior
7
0:51:54
(5:56:27)
19.66
43
Ola Hagberg
Ola Hagberg
1
0:51:58
(0:56:42)
19.63
44
Jens Aagaard
Team ODLO - DEUTER
2
0:52:02
(1:47:18)
19.61
45
Jacob Lauritsen
Team T-bikes
6
0:52:10
(4:58:10)
19.56
46
Paw Bjerring
Team KGB
1
0:52:14
(0:56:27)
19.53
47
Henrik Søeberg
Team T-Bikes
7
0:52:22
(5:56:13)
19.48
48
Jacob Lauritsen
Team T-bikes
7
0:52:32
(5:50:48)
19.42
49
Esben Blicher
Team Blicher - MCV
3
0:52:45
(2:44:28)
19.34
50
Peter Sølvhøj
Sølvhøj
5
0:52:50
(4:50:59)
19.31
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg