klasser

24t: 4-hold Damer

24t: 4-hold Herrer/Mix

24t: 8-hold Damer

24t: 8-hold Herrer/Mix

24t: Solo Damer

24t: Solo Herrer

9+6t: 2-hold Damer

9+6t: 2-hold Herrer/Mix

9+6t: 4-hold Junior

9+6t: Solo Herrer


home




Klasse: 24t: 4-hold Damer
stilling | hurtigste omgange | forvarslinger | ryttere på ruten | deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc Hold/deltager Omgang Tid km/t
1 Mette Christensen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
1 0:47:29
(0:48:33)
17.69
2 Vibeke Brodersen
ÅMK Piger
1 0:47:53
(0:49:03)
17.55
3 Sanne Svendsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
2 0:48:13
(1:37:12)
17.42
4 Marianne Agerholm
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
4 0:52:40
(3:24:27)
15.95
5 Vibeke Brodersen
ÅMK Piger
5 0:52:47
(4:36:55)
15.92
6 Kirstine Axelsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
3 0:53:46
(2:31:24)
15.62
7 Ida Berggreen
ÅMK Piger
2 0:54:46
(1:44:25)
15.34
8 Sanne Svendsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
6 0:54:55
(5:16:30)
15.30
9 Henriette Klostergaard Rokkjær
Gl. Rye MTB piger
1 0:55:28
(0:57:06)
15.15
10 Susanna Pakkasmaa
Gl. Rye MTB piger
2 0:55:30
(1:53:04)
15.14
11 Vibeke Brodersen
ÅMK Piger
20 0:55:38
(22:07:37)
15.10
12 Sanne Svendsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
22 0:55:42
(22:25:08)
15.08
13 Mette Christensen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
5 0:55:49
(4:21:06)
15.05
14 Pia Wichmann Christensen
ÅMK Piger
4 0:56:26
(3:43:43)
14.89
15 Sanne Svendsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
14 0:57:00
(14:00:20)
14.74
16 Marianne Agerholm
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
8 0:57:36
(7:16:55)
14.59
17 Pia Wichmann Christensen
ÅMK Piger
8 0:57:54
(8:09:17)
14.51
18 Sanne Svendsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
16 0:58:13
(16:10:50)
14.43
19 Sanne Svendsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
10 0:58:29
(9:19:56)
14.37
20 Marianne Agerholm
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
18 0:59:17
(18:17:53)
14.17
21 Mette Christensen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
21 0:59:38
(21:29:01)
14.09
22 Vibeke Brodersen
ÅMK Piger
9 1:01:02
(9:10:43)
13.77
23 Pia Wichmann Christensen
ÅMK Piger
19 1:01:13
(21:11:34)
13.72
24 Mie Hostrup
Løbekompagniet
2 1:01:29
(2:09:15)
13.66
25 Julie Jacobi Jonstrup
ÅMK Piger
3 1:01:56
(2:46:50)
13.56
26 Kirstine Axelsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
7 1:02:02
(6:18:56)
13.54
27 Kirstine Axelsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
23 1:02:02
(23:27:33)
13.54
28 Susanna Pakkasmaa
Gl. Rye MTB piger
6 1:03:06
(6:24:10)
13.31
29 Henriette Klostergaard Rokkjær
Gl. Rye MTB piger
5 1:03:07
(5:20:37)
13.31
30 Mette Christensen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
9 1:03:34
(8:21:00)
13.22
31 Tove Høgh Olsen
Gl. Rye MTB piger
3 1:03:48
(2:57:23)
13.17
32 Ida Berggreen
ÅMK Piger
6 1:03:54
(5:41:15)
13.15
33 Vibeke Brodersen
ÅMK Piger
13 1:04:18
(14:07:51)
13.06
34 Vibeke Brodersen
ÅMK Piger
16 1:04:23
(17:41:02)
13.05
35 Marianne Agerholm
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
20 1:04:42
(20:28:56)
12.99
36 Tux De Lux
Løbekompagniet
1 1:05:30
(1:07:17)
12.83
37 Kirstine Axelsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
19 1:05:32
(19:23:48)
12.82
38 Kirstine Axelsen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
17 1:06:51
(17:18:08)
12.57
39 Susanna Pakkasmaa
Gl. Rye MTB piger
18 1:07:39
(22:22:12)
12.42
40 Pia Wichmann Christensen
ÅMK Piger
12 1:07:44
(13:03:02)
12.40
41 Pia Wichmann Christensen
ÅMK Piger
15 1:09:00
(16:36:14)
12.18
42 Tove Høgh Olsen
Gl. Rye MTB piger
7 1:09:21
(7:33:59)
12.11
43 Mette Christensen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
13 1:10:18
(13:02:54)
11.95
44 Hanne Hostrup
Løbekompagniet
4 1:10:20
(4:44:15)
11.94
45 Mette Christensen
RoldskovMTB, Cycling Nord og Århus 1900
15 1:11:14
(15:12:08)
11.79
46 Ida Berggreen
ÅMK Piger
17 1:11:17
(18:52:55)
11.79
47 Susanna Pakkasmaa
Gl. Rye MTB piger
14 1:11:32
(17:19:57)
11.74
48 Ida Berggreen
ÅMK Piger
10 1:11:39
(10:22:48)
11.73
49 Mie Hostrup
Løbekompagniet
6 1:11:48
(7:15:00)
11.70
50 Ida Berggreen
ÅMK Piger
21 1:11:50
(23:19:56)
11.69


Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg