klasser
24t: 4-hold Damer
24t: 4-hold Herrer/Mix
24t: 8-hold Damer
24t: 8-hold Herrer/Mix
24t: Solo Damer
24t: Solo Herrer
9+6t: 2-hold Damer
9+6t: 2-hold Herrer/Mix
9+6t: 4-hold Junior
9+6t: Solo Herrer
home
Klasse: 24t: Solo Herrer
stilling
|
hurtigste omgange
|
forvarslinger
|
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc
Hold/deltager
Omgang
Tid
km/t
1
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
1
0:39:18
(0:39:55)
21.38
2
Martin Pilgaard
Farsø tri/trim
1
0:40:21
(0:41:03)
20.82
3
Andreas Hagbarth Jensen
Cycling Nord
1
0:40:27
(0:41:13)
20.77
4
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
2
0:41:24
(1:21:40)
20.29
5
Martin Pilgaard
Farsø tri/trim
2
0:41:53
(1:23:16)
20.06
6
Andreas Hagbarth Jensen
Cycling Nord
2
0:42:10
(1:23:43)
19.93
7
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
1
0:42:31
(0:43:12)
19.76
8
Martin Pilgaard
Farsø tri/trim
3
0:42:53
(2:06:31)
19.59
9
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
3
0:43:32
(2:05:33)
19.30
10
Morten Kristen Jensen
ABC
1
0:43:56
(0:44:39)
19.12
11
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
2
0:44:41
(1:28:19)
18.80
12
Byrial Stagsted
Tyrkalvene
1
0:44:47
(0:45:29)
18.76
13
Andreas Hagbarth Jensen
Cycling Nord
3
0:44:51
(2:09:18)
18.73
14
Morten Kristen Jensen
ABC
3
0:45:05
(2:18:10)
18.63
15
Martin Pilgaard
Farsø tri/trim
4
0:45:10
(2:52:02)
18.60
16
Lau Amdisen
Cycling Nord Eliten
1
0:45:18
(0:46:06)
18.55
17
Morten Kristen Jensen
ABC
2
0:45:26
(1:31:32)
18.49
18
Casper Andersen
Cycling Nord
2
0:45:39
(1:34:26)
18.40
19
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
3
0:45:42
(2:14:41)
18.38
20
Lau Amdisen
Cycling Nord Eliten
2
0:45:53
(1:32:36)
18.31
21
Casper Andersen
Cycling Nord
3
0:46:28
(2:21:15)
18.08
22
Casper Andersen
Cycling Nord
1
0:47:01
(0:48:27)
17.87
23
Lars Høyem
Farsø tri og Trim
1
0:47:11
(0:48:32)
17.81
24
Lau Amdisen
Cycling Nord Eliten
3
0:48:01
(2:21:15)
17.50
25
Martin Pilgaard
Farsø tri/trim
5
0:48:28
(3:41:17)
17.33
26
Byrial Stagsted
Tyrkalvene
2
0:48:30
(1:34:23)
17.32
27
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
4
0:48:33
(3:04:18)
17.31
28
Martin Pilgaard
Farsø tri/trim
6
0:48:37
(4:30:20)
17.28
29
Morten Kristen Jensen
ABC
4
0:48:40
(3:07:41)
17.26
30
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
6
0:48:58
(4:47:38)
17.16
31
Andreas Hagbarth Jensen
Cycling Nord
4
0:49:41
(2:59:23)
16.91
32
Lars Høyem
Farsø tri og Trim
2
0:50:01
(1:41:00)
16.79
33
Byrial Stagsted
Tyrkalvene
3
0:50:41
(2:27:32)
16.58
34
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
6
0:51:13
(4:51:50)
16.40
35
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
8
0:51:14
(6:37:10)
16.40
36
Morten Kristen Jensen
ABC
5
0:51:37
(4:01:39)
16.28
37
Lars Høyem
Farsø tri og Trim
3
0:51:41
(2:33:02)
16.25
38
Andreas Hagbarth Jensen
Cycling Nord
5
0:52:09
(3:56:33)
16.11
39
Claus Langergaard
Team Gl. Rye
1
0:52:09
(0:53:35)
16.11
40
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
5
0:52:10
(3:56:35)
16.10
41
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
4
0:52:10
(2:58:04)
16.10
42
Claus Langergaard
Team Gl. Rye
2
0:52:27
(1:46:51)
16.02
43
Claes Månsson
mtb-als
2
0:52:48
(1:48:58)
15.91
44
Jesper Glinvad
TEAM HANEVANG
1
0:52:56
(0:54:49)
15.87
45
Andreas Hagbarth Jensen
Cycling Nord
6
0:52:56
(4:51:50)
15.87
46
Jack Løfquist Jensen
Team Kordalsklit Cykelsportnord.dk
3
0:52:59
(3:03:42)
15.86
47
Martin Pilgaard
Farsø tri/trim
7
0:53:05
(5:24:04)
15.83
48
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
7
0:53:12
(5:45:51)
15.79
49
Jesper Davidsen
Slagelse MTB
8
0:53:25
(6:40:30)
15.73
50
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
7
0:53:47
(5:43:54)
15.62
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg