klasser
24t: 2-hold Herrer/Mix
24t: 4-hold Damer
24t: 4-hold Herrer/Mix
24t: 8-hold Damer
24t: 8-hold Herrer/Mix
24t: Solo Herrer
9+6t: 2-hold Herrer/Mix
9+6t: 4-hold Junior
9+6t: Solo Damer
9+6t: Solo Herrer
home
Klasse: 24t: 8-hold Herrer/Mix
stilling
|
hurtigste omgange
|
forvarslinger
|
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc
Hold/deltager
Omgang
Tid
km/t
1
Kasper Mini
Team Roldskov Cykler/RoldskovMTB
1
0:46:26
(0:46:56)
20.93
2
Mette Marie Kronborg
Team Kronborg/Feriecenter Slettestrand CN
1
0:50:08
(0:51:10)
19.39
3
Niels Erik Bisgaard
Team MAX EL
3
0:50:43
(2:34:37)
19.17
4
Kristian Kronborg Skjødt
Team Kronborg/Feriecenter Slettestrand CN
2
0:50:48
(1:42:22)
19.13
5
Jan Kristensen
Team MAX EL
2
0:50:50
(1:43:31)
19.12
6
Thomas Haaning
Team Hanevang
2
0:51:06
(2:01:35)
19.02
7
Piloten
TEAM BENEFIT
2
0:51:28
(1:55:28)
18.89
8
Rasmus Skipper
Team MAX EL
1
0:51:39
(0:52:19)
18.82
9
Rasmus
Team Roldskov Cykler/RoldskovMTB
2
0:52:27
(1:39:45)
18.53
10
Emil
Team Roldskov Cykler/RoldskovMTB
3
0:52:50
(2:33:00)
18.40
11
Kristoffer Jørgensen
Team BRIX & KAMP A/S
2
0:54:23
(1:55:31)
17.88
12
Claus Stoffer
Team Fusion sport.dk 1
3
0:54:35
(3:01:22)
17.81
13
Bystrup
Televom 4
3
0:57:15
(3:04:27)
16.98
14
Mikael Hostrup
Team Hostrup
3
0:57:34
(3:09:08)
16.89
15
Henrik Nicolajsen
Team Hanevang
3
0:57:35
(2:59:41)
16.88
16
Flyveren
TEAM BENEFIT
3
0:57:45
(2:53:42)
16.83
17
Mathias Lystbæk
Team Fusion sport.dk 1
2
0:58:10
(2:06:23)
16.71
18
Jeppe Svendsen
Team BRIX & KAMP A/S
1
0:59:13
(1:00:45)
16.42
19
Perle
Televom 4
1
0:59:33
(1:00:38)
16.32
20
Erik Hostrup
Team Hostrup
1
0:59:44
(1:00:21)
16.28
21
Henrik Helmer
Team Fusion sport.dk 1
16
1:00:19
(22:06:26)
16.12
22
Spindoktor
TEAM BENEFIT
1
1:02:01
(1:03:35)
15.67
23
Henrik Thomsen
TEAM MEYERS - Tandlægerne Skørping
3
1:02:11
(3:17:15)
15.63
24
Inger-Marie Kronborg
Team Kronborg/Feriecenter Slettestrand CN
9
1:02:21
(11:37:26)
15.59
25
Anders Kloster Jeppesen
Team MAX EL
5
1:02:32
(4:40:49)
15.55
26
Preben Karlsen
Team MAX EL
4
1:02:50
(3:37:52)
15.47
27
Lmc
TEAM BENEFIT
4
1:03:06
(3:57:13)
15.41
28
Jesper
Team FUJI Bikes
1
1:04:16
(1:06:02)
15.13
29
John Jensen
Team Kordalsklit Cykelsportnord.dk 4
2
1:04:25
(2:11:26)
15.09
30
Christian Algren
Team Kordalsklit Cykelsportnord.dk 4
1
1:04:38
(1:06:18)
15.04
31
Carsten Mobs
TEAM MEYERS - Tandlægerne Skørping
1
1:04:51
(1:06:07)
14.99
32
Frigo
TEAM MEYERS - Tandlægerne Skørping
4
1:04:56
(4:22:38)
14.97
33
Per Stævnelæge
Televom 4
5
1:04:58
(5:25:31)
14.96
34
Don Ø.
Televom 4
2
1:05:41
(2:06:46)
14.80
35
Jacob Munch Nielsen
Team BRIX & KAMP A/S
3
1:06:33
(3:02:30)
14.61
36
Ejgil Pedersen
Team Fusion sport.dk 1
1
1:06:39
(1:07:50)
14.58
37
Jesper Glinvad
Team Hanevang
4
1:07:07
(4:07:14)
14.48
38
Thomas Jarding
Team Herluf Cykler 3
2
1:07:10
(2:58:03)
14.47
39
Søren Pedersen
Team MAX EL
6
1:07:14
(5:48:27)
14.46
40
Jens Vildspor
TEAM MEYERS - Tandlægerne Skørping
2
1:08:02
(2:14:38)
14.29
41
Søren S
Team Roldskov Cykler/RoldskovMTB
5
1:08:41
(4:57:53)
14.15
42
Morten Nielsen
Team Herluf Cykler 3
1
1:08:50
(1:10:05)
14.12
43
Lars Rasmusen - 4
Team Hanevang
1
1:09:01
(1:10:04)
14.08
44
Kasper Mini
Team Roldskov Cykler/RoldskovMTB
9
1:09:05
(10:00:54)
14.07
45
Filip Westarp
Team BRIX & KAMP A/S
4
1:10:06
(4:13:00)
13.87
46
Muldvarpen
TEAM BENEFIT
5
1:10:08
(5:07:48)
13.86
47
Ole Kristiansen
Team Kaffedrengene
3
1:10:10
(3:38:51)
13.86
48
Kattie Hostrup
Team Hostrup
2
1:10:18
(2:11:07)
13.83
49
Allan Revsbech
Team BRIX & KAMP A/S
5
1:10:32
(5:24:00)
13.78
50
Hans Ulrich Hansen
Aalestrup-holdet
1
1:11:37
(1:12:37)
13.57
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg