klasser
24t: 2-hold Herrer/Mix
24t: 4-hold Damer
24t: 4-hold Herrer/Mix
24t: 8-hold Damer
24t: 8-hold Herrer/Mix
24t: Solo Herrer
9+6t: 2-hold Herrer/Mix
9+6t: 4-hold Junior
9+6t: Solo Damer
9+6t: Solo Herrer
home
Klasse: 24t: 4-hold Herrer/Mix
stilling
|
hurtigste omgange
|
forvarslinger
|
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Stilling
Plc
Hold/deltager
Omgange
Tid
km/t
1
RoldskovMTB 3
22
23:14:36
15.33
2
Cycling Nord Racers
20
23:14:06
13.94
3
MTB Holstebro 1
19
23:04:42
13.34
4
Team Fusion sport.dk 2
18
22:39:39
12.87
5
Rold Skov MTB
18
23:00:28
12.67
6
Giant 1
18
23:06:03
12.62
7
Team 7-Eleven MTB Lemvig
18
23:17:42
12.52
8
Giant 7
18
23:27:32
12.43
9
MTB Holstebro 2
18
23:41:36
12.31
10
Slagelse MTB
17
22:36:44
12.18
11
* SNS ONE - next to none
17
22:59:24
11.98
12
ÅMK
17
23:11:39
11.87
13
BAD cch-hj
17
23:25:11
11.76
14
RoldskovMTB 1
17
23:39:29
11.64
15
BAD 2
16
22:48:55
11.36
16
Downhill
16
23:07:25
11.21
17
Team Kordalsklit Cykelsportnord.dk 1
16
23:16:45
11.13
18
Team AACRM1
16
23:23:52
11.08
19
Giant 8
16
23:24:08
11.08
20
Løverne fra Aars
16
23:25:03
11.07
21
Vendelbo Teambuilding BAD
16
23:34:40
10.99
22
Esbjerg Tri & Multisport
15
22:39:27
10.73
23
Baghjulet MTB 1
15
23:30:26
10.34
24
Aalborg Kratlusker Laug
14
22:16:37
10.18
25
Rock n'' Roll
14
22:36:56
10.03
26
Giant 2
14
22:40:39
10.00
27
Team Bob
14
22:49:38
9.94
28
Cycling Nord
14
23:12:36
9.77
29
TEAM GNU
13
15:35:45
13.50
30
Gutte tur
13
22:26:15
9.39
31
CM Højfyn 1
13
22:47:09
9.24
32
Team Kordalsklit Cykelsportnord.dk 2
13
23:18:50
9.03
33
Giant 4
12
21:38:15
8.98
34
RoldskovMTB 2
12
22:34:12
8.61
35
Baghjulet MTB 2
12
22:50:22
8.51
36
Televom 1
12
23:27:41
8.29
37
CM Højfyn 2
12
23:36:48
8.23
38
Team Kronenbourg Anno 1664
12
23:41:46
8.20
39
HøemsTyrkalve
11
18:21:31
9.71
40
CykelSyndikatet.dk
11
18:35:48
9.58
41
De hurtige ben fra Støvring
11
20:11:05
8.83
42
LPdC -1
11
21:54:49
8.13
43
Team ÅMK/Beder
11
22:06:20
8.06
44
Team Ocean Seafood
11
22:21:00
7.97
45
Team Smallegade
11
23:11:40
7.68
46
La Squadra Bombafina
10
10:35:09
15.30
47
Team Tung I Røven
10
21:08:23
7.66
48
Gode Ben På Dårlige Kroppe
10
21:44:25
7.45
49
Team Furious
10
22:17:17
7.27
50
Team ?? 1
10
22:36:15
7.17
51
Sønderholm Motion
10
23:04:35
7.02
52
ÅMK WildOnes
9
9:49:39
14.84
53
Team Telenor
9
10:27:11
13.95
54
Team Herluf Cykler 1
9
11:22:10
12.82
55
* Team Elbek & Vejrup
9
12:49:12
11.37
56
Giant 6
9
14:00:22
10.41
57
Giant 5
9
19:16:01
7.57
58
Team Herluf Cykler 2
9
19:44:09
7.39
59
* TelevomFaxeKondi
9
19:48:49
7.36
60
www.loebeshop.dk
9
19:57:34
7.30
61
* Televom 2
9
22:47:48
6.40
62
HNH-Sønderborg A/S
9
23:17:33
6.26
63
NIRAS ALL STARS
8
8:26:58
15.34
64
* LPDC hold 1
8
10:07:22
12.80
65
Team Flashing Lights
8
11:04:58
11.69
66
Team Chok
8
11:15:21
11.51
67
TEAM FACADEPARTNER
8
11:36:58
11.16
68
Team Easy On
8
11:55:33
10.87
69
Dads On Bikes
8
12:25:42
10.43
70
Team Bormio - Montibaldo
6
7:34:50
12.82
71
Det Tynde Øl
1
2:09:46
7.49
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg