klasser
24t: 2-hold Herrer/Mix
24t: 4-hold Damer
24t: 4-hold Herrer/Mix
24t: 8-hold Damer
24t: 8-hold Herrer/Mix
24t: Solo Herrer
9+6t: 2-hold Herrer/Mix
9+6t: 4-hold Junior
9+6t: Solo Damer
9+6t: Solo Herrer
home
Klasse: 24t: Solo Herrer
stilling
|
hurtigste omgange
|
forvarslinger
|
ryttere på ruten
|
deltagerliste
Hurtigste omgange
Plc
Hold/deltager
Omgang
Tid
km/t
1
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
1
0:46:11
(0:46:45)
21.05
2
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
2
0:52:10
(1:39:17)
18.63
3
Jonnyjørgensen
jonny jørgensen rc1910
1
0:55:01
(0:55:54)
17.67
4
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
3
0:57:15
(2:36:54)
16.98
5
Thomas Vetter
RS-MTB
1
0:57:15
(0:57:55)
16.98
6
Anders E Dalsgaard N
edna
1
0:59:20
(1:01:04)
16.38
7
Lau Amdisen
Cycling Nord Eliten
1
0:59:23
(1:00:49)
16.37
8
Bjørn Smedegaard Laursen.
Team TMC
2
0:59:30
(2:05:07)
16.34
9
Jonnyjørgensen
jonny jørgensen rc1910
2
0:59:42
(1:56:01)
16.28
10
Byrial Stagsted
Himmerlands Kran & Løfte Service
2
0:59:43
(2:01:35)
16.28
11
Morten Ø. Nelsen
MØN
2
0:59:43
(2:05:19)
16.28
12
Byrial Stagsted
Himmerlands Kran & Løfte Service
1
0:59:52
(1:01:27)
16.24
13
Kristian T Knudsen
Team ktk
2
1:00:17
(2:03:57)
16.13
14
Jack Løfquist Jensen
Team Kordalsklit Cykelsportnord.dk
1
1:01:10
(1:02:14)
15.89
15
Bjørn Smedegaard Laursen.
Team TMC
1
1:02:00
(1:03:48)
15.68
16
Morten Ø. Nelsen
MØN
1
1:02:06
(1:03:52)
15.66
17
Kristian T Knudsen
Team ktk
1
1:02:14
(1:03:15)
15.62
18
Anders E Dalsgaard N
edna
2
1:02:17
(2:03:50)
15.61
19
Bjørn Smedegaard Laursen.
Team TMC
3
1:05:17
(3:14:04)
14.89
20
Jack Løfquist Jensen
Team Kordalsklit Cykelsportnord.dk
2
1:05:32
(2:10:22)
14.83
21
Ole Klit
Novo Nordisk DMS - CC Hillerød
2
1:05:37
(2:17:23)
14.82
22
Lau Amdisen
Cycling Nord Eliten
3
1:06:02
(3:15:31)
14.72
23
Morten Ø. Nelsen
MØN
3
1:06:19
(3:15:58)
14.66
24
Bjarke Rosenbeck
www.Bjafle.dk
1
1:06:20
(1:07:55)
14.65
25
Carsten Østergaard
Roldskov MTB Carsten Østergaard
1
1:06:28
(1:08:13)
14.63
26
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
4
1:06:51
(3:46:59)
14.54
27
Anders E Dalsgaard N
edna
3
1:06:55
(3:11:40)
14.53
28
Kristian T Knudsen
Team ktk
3
1:06:57
(3:11:42)
14.52
29
Lau Amdisen
Cycling Nord Eliten
2
1:07:08
(2:08:31)
14.48
30
Jonnyjørgensen
jonny jørgensen rc1910
3
1:07:21
(3:05:52)
14.43
31
Byrial Stagsted
Himmerlands Kran & Løfte Service
3
1:07:22
(3:11:11)
14.43
32
Thomas Vetter
RS-MTB
2
1:08:13
(2:06:33)
14.25
33
Ole Markussen
Hold Kæden Stram/DMK SRAM
1
1:08:16
(1:09:26)
14.24
34
Ole Klit
Novo Nordisk DMS - CC Hillerød
1
1:08:59
(1:10:38)
14.09
35
Thomas Vetter
RS-MTB
3
1:09:08
(3:24:49)
14.06
36
Ole Markussen
Hold Kæden Stram/DMK SRAM
2
1:09:41
(2:19:35)
13.95
37
Lars Prægel
Bankes Cykler
2
1:09:52
(2:27:21)
13.91
38
Byrial Stagsted
Himmerlands Kran & Løfte Service
4
1:10:55
(4:24:17)
13.71
39
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
5
1:11:34
(5:01:20)
13.58
40
Keld Kuhr
Natteravnen
1
1:11:46
(1:13:37)
13.54
41
Esben "havelågen" Vadstrup
Televom
1
1:12:14
(1:13:55)
13.46
42
Lars Prægel
Bankes Cykler
1
1:12:29
(1:13:57)
13.41
43
Keld Kuhr
Natteravnen
2
1:12:54
(2:27:19)
13.33
44
Bjarke Rosenbeck
www.Bjafle.dk
2
1:13:00
(2:21:28)
13.32
45
Michael Back
michael back
1
1:13:05
(1:14:18)
13.30
46
Finn Thomsen
Finn Thomsen
1
1:13:09
(1:14:16)
13.29
47
Finn Thomsen
Finn Thomsen
2
1:13:18
(2:28:01)
13.26
48
Michael Back
michael back
2
1:13:34
(2:28:20)
13.22
49
Bjørn Smedegaard Laursen.
Team TMC
4
1:13:50
(4:30:36)
13.17
50
Morten Ø. Nelsen
MØN
4
1:14:11
(4:33:46)
13.10
Ultimate Sport Service ApS · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg