2007 Tiszaújváros BG Team Relay Triathlon Championships
Results Men
Rank: 1 Time: 0:58:18 Team: RUS
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
153 Aleksander Bryukhankov 2:41 (8) 0:00 (0) 11:23 (19) 0:37 (24) 4:53 (7) 19:33 (2)
151 Vladimir Turbaebsky 2:40 (18) 0:00 (0) 11:12 (9) 0:35 (6) 4:43 (2) 19:09 (18)
152 Dmitry Polyanskiy 2:39 (33) 0:00 (0) 11:09 (7) 0:39 (37) 5:12 (22) 19:38 (33)



Rank: 2 Time: 0:58:30 Team: GER
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
11 Christian Prochnow 2:38 (1) 0:00 (0) 11:28 (29) 0:31 (1) 4:48 (4) 19:24 (1)
12 Jonathan Zipf 2:49 (17) 0:00 (0) 11:15 (10) 0:38 (30) 4:44 (3) 19:24 (19)
13 Claude Eksteen 2:40 (34) 0:00 (0) 11:24 (21) 0:34 (5) 5:07 (17) 19:43 (34)



Rank: 3 Time: 0:58:33 Team: ESP
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
21 Francesc Godoy 2:38 (2) 0:00 (0) 11:26 (24) 0:36 (17) 4:58 (12) 19:37 (4)
22 Javier Gomez 2:39 (20) 0:00 (0) 11:09 (6) 0:38 (32) 4:36 (1) 19:00 (17)
23 Jose Tovar 2:53 (35) 0:00 (0) 11:22 (17) 0:34 (3) 5:09 (20) 19:57 (35)



Rank: 4 Time: 0:58:42 Team: ITA
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
101 Giulio Molinari 2:39 (3) 0:00 (0) 11:18 (14) 0:37 (21) 5:12 (23) 19:43 (8)
102 Alessandro Fabian 2:35 (21) 0:00 (0) 11:06 (5) 0:36 (16) 4:56 (9) 19:11 (20)
103 Daniel Hofer 2:40 (36) 0:00 (0) 11:17 (13) 0:35 (7) 5:18 (30) 19:49 (36)



Rank: 5 Time: 0:59:12 Team: RSA
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
112 Kent Horner 2:40 (6) 0:00 (0) 11:27 (25) 0:36 (15) 5:03 (15) 19:44 (9)
113 Erhard Wolfaardt 2:40 (23) 0:00 (0) 11:03 (3) 0:36 (18) 4:54 (8) 19:12 (22)
111 Hendrik De Villiers 2:42 (37) 0:00 (0) 11:47 (40) 0:36 (19) 5:14 (26) 20:18 (37)



Rank: 6 Time: 0:59:37 Team: NED
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
41 Bas Diederen 2:40 (7) 0:00 (0) 11:27 (27) 0:35 (10) 4:58 (11) 19:39 (5)
42 Sander Berk 2:46 (24) 0:00 (0) 11:04 (4) 0:35 (9) 4:52 (6) 19:16 (21)
43 Luc Van Es 2:52 (39) 0:00 (0) 11:39 (37) 0:42 (45) 5:32 (43) 20:43 (38)



Rank: 7 Time: 0:59:45 Team: CZE
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
161 Jan Celutska 2:44 (13) 0:00 (0) 11:24 (22) 0:35 (8) 4:59 (13) 19:41 (6)
162 Jan Janour 2:42 (22) 0:00 (0) 10:54 (1) 0:41 (44) 5:31 (42) 19:46 (25)
163 Martin Pejsar 2:51 (41) 0:00 (0) 11:26 (23) 0:35 (13) 5:28 (40) 20:19 (39)



Rank: 8 Time: 1:00:16 Team: JPN
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
51 Ryosuke Yamamoto 2:39 (4) 0:00 (0) 11:30 (31) 0:35 (11) 4:50 (5) 19:33 (3)
52 Hiroyuki Nishiuchi 2:41 (19) 0:00 (0) 11:12 (8) 0:41 (43) 5:17 (29) 19:49 (24)
53 Hideo Fukui 2:44 (40) 0:00 (0) 11:56 (43) 0:39 (35) 5:38 (45) 20:54 (40)



Rank: 9 Time: 1:00:28 Team: UKR
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
61 Oleksandr Sokolov 2:41 (9) 0:00 (0) 11:28 (28) 0:38 (33) 5:10 (21) 19:55 (11)
62 Viktor Aloshyn 2:45 (28) 0:00 (0) 11:38 (36) 0:39 (36) 5:09 (19) 20:10 (27)
63 Maksym Kriat 2:51 (43) 0:00 (0) 11:35 (34) 0:38 (31) 5:22 (33) 20:24 (41)



Rank: 10 Time: 1:00:36 Team: HUN
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
31 Akos Vanek 2:39 (5) 0:00 (0) 11:23 (20) 0:42 (47) 5:14 (25) 19:57 (12)
32 Balazs Pocsai 2:35 (27) 0:00 (0) 11:37 (35) 0:42 (46) 5:15 (27) 20:07 (26)
33 Attila Fecskovics 2:47 (42) 0:00 (0) 11:41 (38) 0:40 (40) 5:26 (39) 20:33 (42)



Rank: 11 Time: 1:00:40 Team: AUT
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
121 Stefan Podany 2:42 (12) 0:00 (0) 11:23 (18) 0:37 (20) 5:18 (32) 19:59 (13)
122 Dominik Berger 2:49 (30) 0:00 (0) 11:29 (30) 0:39 (34) 5:29 (41) 20:23 (28)
123 Gerald Horvath 2:53 (44) 0:00 (0) 11:16 (12) 0:37 (22) 5:35 (44) 20:19 (43)



Rank: 12 Time: 1:01:13 Team: HUN II
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
183 Daniel Torok 2:44 (14) 0:00 (0) 12:04 (44) 0:32 (2) 5:40 (46) 20:59 (16)
181 Adam Molnar 2:46 (32) 0:00 (0) 11:34 (33) 0:40 (38) 5:08 (18) 20:06 (30)
182 Csaba Kuttor 2:51 (46) 0:00 (0) 11:19 (16) 0:36 (14) 5:25 (35) 20:09 (44)



Rank: 13 Time: 1:01:19 Team: POL
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
91 Filip Szolowski 2:48 (16) 0:00 (0) 11:19 (15) 0:37 (25) 5:04 (16) 19:46 (10)
92 Milosz Kuszczak 2:42 (26) 0:00 (0) 11:50 (41) 0:35 (12) 5:57 (47) 21:03 (29)
93 Przemyslaw Szymanowski 2:57 (45) 0:00 (0) 11:32 (32) 0:40 (41) 5:23 (34) 20:30 (45)



Rank: 14 Time: 1:02:05 Team: CRO
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
81 Zvonko Cubric 2:42 (10) 0:00 (0) 11:16 (11) 0:40 (42) 5:25 (37) 20:01 (14)
82 Matija Lukina 2:45 (29) 0:00 (0) 12:19 (46) 0:37 (26) 5:26 (38) 21:06 (31)
83 Petkovic Gordan 3:12 (47) 0:00 (0) 11:46 (39) 0:38 (29) 5:25 (36) 20:59 (46)



Rank: 15 Time: 1:02:21 Team: GRE
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
71 Anastasios Dovanas 2:45 (15) 0:00 (0) 11:55 (42) 0:40 (39) 5:17 (28) 20:35 (15)
72 Ioannis Orkopoulos 2:53 (31) 0:00 (0) 12:21 (47) 0:37 (23) 5:18 (31) 21:07 (32)
73 Kostas Dovanas 2:47 (48) 0:00 (0) 12:04 (45) 0:38 (28) 5:13 (24) 20:40 (47)



Rank: 16 Time: 0:41:43 Team: AUS
# Name Swim T1 Bike T2 Run Finish
143 Brendan Sexton 2:42 (11) 0:00 (0) 11:27 (26) 0:38 (27) 4:56 (10) 19:41 (7)
142 Daniel Wilson 2:44 (25) 0:00 (0) 10:59 (2) 0:34 (4) 5:00 (14) 19:15 (23)
141 Matt Hopper 2:48 (38) 0:00 (0) 0:00 (0) 0:00 (0) 0:00 (0) 0:00 (0)




Timing & Results: Ultimate Sport Service (http://www.ultimate.dk)